Pět důvodů, proč se nebát investování
Mnoho lidí se bojí své počáteční investice. Největší společnou obavou všech těchto lidí je samozřejmě hlavně obava ze ztráty prostředků. Od minulého roku se kvůli koronaviru akciové trhy, komodity i některé nemovitosti dočkaly nepředvídatelného vývoje. Čas od času i nejbohatší lidi na světě sužují obavy o jejich finanční portfolio. Jakým způsobem se s tím vyrovnat? Přečtěte si 5 důvodů, které vás přesvědčí, že je lepší utrpět ztrátu než neinvestovat vůbec.
Reading Time: 2 minutes1. I miliardáři zakusili poražení
Dokonce i nejbohatší a nejmocnější lidé na této planetě někdy zakusili poražení a některých svých investic těžce litují. Třeba Warren Buffett se svým majetkem $100.6 biliónů dolarů lituje hned několika svých investic, na kterých prodělal.
Mezi časté důvody špatných investic patří rozhodnutí na základě emocí nebo třeba pomalé rozhodování. Obavy jsou normální a riziko se zvyšuje s růstem potenciálního výnosu. Důležité je nepoddat se prvnímu neúspěchu, jít dál a diverzifikovat své investiční portfolio tak, aby vás jedna špatná investice nezruinovala. Je také si potřeba uvědomit, že utrpět čas od času ztrátu je zcela normální a že právě neúspěch nám umožňuje poučit se z našich chyb a dále se zlepšovat.
Nejnovější zajištěné investice
Rodinné domy Praha - Štěrboholy 7,9 % p.a. Vila Praha - Vinohrady, Jesenice u Prahy 8 % p.a. Pozemky Kladno - Motyčín 8,1 % p.a.2. Vysoká inflace snižuje míru rizika u některých investic
Aktuální vysoká míra inflace (dle dat Českého statistického úřadu činila v červnu 2,8 %) snižuje míru rizika některých investic. Jde totiž o to, že s rostoucí inflací cena vybraných investičních aktiv zpravidla roste. Jedná se například o nemovitosti, jejichž ceny v posledních letech rostou dokonce výrazně více, než je úroveň inflace. Pokud má tedy vaše investice vyšší hodnotu, než kolik jste do ní původně vložili, vaše riziko ztráty logicky pokleslo.
3. Zjistěte si co nejvíce informací
U každé investice je důležité zjistit si co nejvíce informací. Jednoduše čím více o dané investici víte, tím spíše se nedočkáte překvapivého obratu, protože jste schopni vývoj předvídat na základě předešlých poznatků. Neplatí to vždy, ale eliminujete tím možná rizika.
4. Sepište si investiční cíle
Je dobré stanovit si nějaký investiční cíl. Vaše cíle nemusí být nijak vysoké. Například můžete chtít dosáhnout majetku ve výši milion korun na důchod, který můžete snadno převést na hotovost, až dosáhnete důchodového věku. Stanovený cíl vám pomůže s motivací i případnými obavami. Zároveň máte vytyčený časový horizont, za který se chcete přiblížit svému cíli a krátkodobé výkyvy vás nevyvedou z rovnováhy.
5. Začněte po malých částkách
Pokud se stále bojíte investovat, začněte po malých částkách. Největší chybou je myslet si, že třeba při investici do nemovitostí musíte mít našetřené velké peníze. Jsou i formy investic, kde vám stačí pouze tisíc korun a již můžete začít budovat své investiční portfolio. Jednou takových z možností jsou investice do nemovitostních projektů u RONDY INVEST. Jedná se o projekty, které bývají zpravidla zaměřeny na výstavbu či rekonstrukci bytů či domů ve vybraných lokalitách s dobrou likviditou. Po důkladném prověření každého projektu a jeho zafinancování ze strany RONDY INVEST jsou tyto projekty zpřístupněny k investování také drobným investorům. Ti tak mohou získat zajímavý výnos až 6 procent ročně z projektů zajištěných nemovitostmi, k nimž by se ještě před pár lety jako drobní investoři neměli možnost dostat. Vše potřebné můžete jednoduše zařídit online z Vašeho domova.