Tento úvěr RONDA INVEST poskytla české společnosti na financování výstavby rodinného domu v obci Kmetiněves, v okrese Kladno. Klient realizuje malý developerský projekt a plánuje po dostavbě dům prodat.
Seznamte se s úvěrovým klientem:
Úvěr byl poskytnut české společnosti na financování výstavby rodinného domu v obci Kmetiněves, v okrese Kladno. Část prostředků z úvěrů byla ponechána na splácení úroků z úvěru. Klient realizuje malý developerský projekt a plánuje po dostavbě dům prodat. Společník společnosti, který je zároveň spoludlužníkem úvěru, podniká v oblasti stavebnictví. Realizuje výstavby a rekonstrukce stavebních objektů, jakož i terénní úpravy. Prostředky na výstavbu domu jsou klientovi uvolňovány postupně v tranších, v závislosti na prostavěnosti.
Popis nemovitého zajištění:
Zástavní právo k nemovitosti – rozestavěnému rodinnému domu včetně pozemku v katastrálním území Kmetiněves.
- Rodinný dům bude zděný, po dokončení podsklepený, bude mít 1 nadzemní podlaží a obytné podkroví. Dům bude dokončen včetně oplocení a terénních úprav.
- Dům po dokončení má mít dispozici 5+1 s pracovnou, galerií a garáží. Celková užitná plocha domu včetně sklepu a garáže představuje 241,42 m2. Výměra pozemku je 600 m2.
- Obec Kmetiněves se nachází ve Středočeském kraji v okrese Kladno. Obec se rozkládá na obou březích Vranského potoka, který protéká jejím středem. V obci je dostupná základní občanská vybavenost – obecní úřad, mateřská a základní škola, hostinec. Ostatní občanská vybavenost je dostupná v okolních městech. Dopravní dostupnost veřejnou dopravou je zajišťována autobusovými linkami (do Velvar a Slaného) a nejbližší zastávka je vzdálena 250 m (cca 5 minut chůze). Obcí prochází také železniční trať, přičemž stanice je vzdálena přibližně 850 m (15 minut chůze) a vlaky zajišťují spojení do Slaného a Zlonic. Osobní automobilovou dopravou je dobře dostupná silnice I. třídy č. 16 s dobrou možností napojení na dálnice D7 a D8, které zajišťují spojení do Prahy. Centrum Prahy je vzdáleno přibližně 45 minut jízdy autem, což představuje přibližně 48 km.
Hodnota nemovitosti na základě posouzení nezávislého odhadce k 16. 8. 2021:
2 080 403 Kč, budoucí hodnota zajištění po dokončení:
11 000 000 Kč.
- K úvěru je sepsán notářský zápis s uznáním dluhu a svolením k přímé vykonatelnosti.
- K předmětu zajištění bude v průběhu výstavby domu zřízená vinkulace pojistného plnění k pojistné smlouvě.
Z čeho je úvěr splácen:
Zdrojem splácení úvěru jsou rezerva z načerpaného úvěru, příjmy ze stavební činnosti klienta a příjem z prodeje předmětu zajištění úvěru.
Description of Real Estate Collateral
- Basic description of the property: Land plots designated for the construction of a residential building. The building plot is flat, with a slight slope towards the southeast.
- Lien in the 1st order.
- Value of the property as of date: CZK 49,000,000.00, October 10, 2025
- Location and surroundings: Pardubice is a regional capital with a dynamically developing economy, high-quality infrastructure, and a wide range of services, making it one of the most sought-after residential locations in Eastern Bohemia.
- Technical condition of the property: The land plots are currently in the process of obtaining a building permit. Once granted, they will be developed with the construction of a residential building.
- Basic description of the property: The plots are of irregular shape and generally level terrain with a gentle gradient, covering a total area of 6,534 m².
- Lien in the 1st order.
- Value of the property as of date: CZK 25,000,000.00, professional evaluation prepared on the basis of the appraisal dated 23 September 2025.
- Location and surroundings: Pardubice is a regional capital with a dynamically developing economy, high-quality infrastructure, and a wide range of services, making it one of the most sought-after residential locations in Eastern Bohemia.
- Technical condition of the property: The land plots are currently in the process of obtaining a building permit. Once granted, they will be developed with the construction of a residential building.